BUGinnings in IT #3 by Sphere.it

bug3_fb-event-cover
Date
20.01.2022 at 18:00 GMT+2
Venue
Hevre, Kraków
Registration
Closed
Language
Polish

Już 20. stycznia spotkajmy się na pierwszym w nowym roku wydarzeniu organizowanym przez Sphere.it – BUGinnings in IT #3. Kolejny raz zapraszamy do wysłuchania prezentacji o początkach w IT i wyzwaniach jakie te ze sobą niosą.

Tym razem naszymi gośćmi będą:

Agenda

🎙️18:00 – Start

🎙️18:15 – Co wiedzieć aby zdobyć pierwszą pracę w UX i podołać jej wyzwaniom – Monika Soja & Mira-Helena Melhor

Dziś wejście na runek pracy UX to nie lada wyzwanie dla juniorów. Każdego miesiąca bootcampowe giganty wypuszczają dziesiątki nowych designerów wypełnionych nadzieją na znalezienie pracy marzeń. Samo aplikowanie i rozmowy rekrutacyjne są zwykle frustrującym doświadczeniem, a kiedy już w końcu, uda Ci się dostać posadę – tu dopiero pojawiają się prawdziwe wyzwania!

Dołącz do nas i posłuchaj o wszystkim co niezbędne aby zdobyć swoją pierwszą prace w UX i podołać jej wyzwaniom. Podczas naszej prezentacji, dowiesz się jak pisać CV (a jak go nie pisać), oraz czego spodziewać się podczas rekrutacji. Postaramy się również przekazać kilka cennych tipów na temat tego jak rozmawiać z klientami, deweloperami, i osobami nietechnicznymi; jak radzić sobie z krytyką, planować swoją pracę i dużo, dużo więcej!

🎙️18:50 – Umiejętności miękkie na rozmowie kwalifikacyjnej – o co chodzi i jak się przygotować? – Szymon Sobczak

Przygotowując się do rekrutacji jako programista spędzamy godziny rozwiązując przykładowe zadania, przypominamy sobie kruczki składni języka i zakuwamy funkcje z bibliotek standardowych. Umiejętności twarde – check. Ale co z umiejętnościami miękkimi? Można się z tego przygotować? Po co rekruterzy pytają o takie rzeczy jak “Co było najbardziej wartościowe w Twoich studiach?” albo “Gdzie widzisz siebie za 5 lat?”

Przez 12 lat pracując nie jako rekruter, ale jako programista, Szymon przeprowadził prawie 400 rozmów kwalifikacyjnych. Teraz prowadzi własną firmę i oczywiście dalej rekrutuje. Opowie czego szukają pracodawcy i dlaczego samo pisanie kodu nie wystarczy.

🎙️19:30 – Waga backendu w projektowaniu UX. Jak nauczyłem się, że na doświadczenia użytkownika wpływa nie tylko Design – Szymon Barabasz

Połączenie User Experience i frontend developmentu jest zupełnie naturalną i logiczną sprawą. Często wymaga się od projektantów znajomości podstaw technologii frontendowych, a mówiąc o komunikacji UX’a z developerami, ma się na myśli oczywiście frontów. Jak doszło do tego, że 3/4 czasu z devami spędzam na backendzie? Jakie projekty doprowadziły mnie do wytworzenia takiego modelu pracy? Dlaczego UX powinien być w kontakcie także z backendem? Opowiem o nauce, ciągłej chęci rozwoju i innym spojrzeniu na budowanie swojej ścieżki zawodowej.

🎙️20:00 Networking

Data: Czwartek, 20.01.22, start: 18:00 ⏰
Miejsce: Hevre, Kraków

Written by

Ula Cempura
Ula Cempura Feb 17, 2022